Blog

Masz pytania? 

 • 01/06/2022 0 Komentarze
  Termoparapety - czym są i ich zalety

  Współczesne budownictwo wykorzystuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają zatrzymać wewnątrz domu cenne ciepło. Ograniczają tym samym stale rosnące koszty ogrzewania mieszkań. Za największe straty energii cieplnej w budynku odpowiadają okna. Nawet modele o wyższej szczelności nie pozwalają uzyskać zadowalającego efektu. Dlaczego? Ponieważ winna jest niewłaściwa izolacja termiczna, za którą odpowiedzialne są także...parapety. Ich rola nie sprowadza się wyłącznie do ochrony ścian przed wilgocią czy ozdabiania elewacji domu. Termoparapety sprawiają, że wytworzone ciepło nie przenika tak łatwo przez mury.

  Dowiedz się więcej
 • 20/05/2022 0 Komentarze
  Jakie okna do domu wybrać?

  Okna stanowią jeden z najważniejszych elementów architektonicznych domów i mieszkań. To na ich rodzaj zwracamy szczególną uwagę podczas zakupu nieruchomości lub remontu budynku. Doświetlają wnętrza, chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zwiększają walory estetyczne obiektu. Producenci prześcigają się w coraz nowszych i ulepszonych rozwiązaniach. Sprawdź, czym się kierować wybierając okna do swojego domu.

   

  Dowiedz się więcej
 • 22/04/2022 0 Komentarze
  Wybór i montaż drzwi – dlaczego warto zaufać specjalistom?

  Planujesz remont lub właśnie prowadzisz prace wykończeniowe w swoich czterech kątach? To oznacza, że potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w wyborze odpowiednich drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Powinny łączyć nienaganną trwałość, funkcjonalność oraz estetyczny design. Dopełniają wystrój wnętrz, nadając przestrzeni eleganckiego charakteru.

  Dowiedz się więcej
 • 22/04/2022 0 Komentarze
  Jakie drzwi wejściowe wybrać?

  Czy wiesz, jak wiele ważnych funkcji pełnią drzwi zewnętrzne? Stanowią wizytówkę Twojego domu, chronią przed intruzami, a także zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Dlatego wybór odpowiedniego modelu warto powierzyć specjalistom z firmy Wentana z Łodzi.

  Dowiedz się więcej
 • 19/01/2022 0 Komentarze
  Okna do domu - czym się kierować?

  Estetyczna stolarka okienna to wizytówka każdego domu. Stanowi jeden z podstawowych elementów architektonicznych budynku. Rynek obfituje w coraz bardziej nowoczesne rodzaje okien, a producenci prześcigają się w udoskonalaniu ich parametrów termicznych czy akustycznych. Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, wytrzymałość oraz komfort użytkowania stolarki okiennej. Wśród najchętniej wybieranych surowców znajduje się drewno, aluminium oraz PCV, czyli tworzywo sztuczne.

  Dowiedz się więcej