Czy moskitiery skutecznie chronią przed owadami?

Owady to nieproszeni goście, szczególnie uciążliwi latem, kiedy wysoka temperatura zmusza nas do wietrzenia pomieszczeń. Jak bronić się przed inwazją skrzydlatych insektów, które nie pozwalają nam zasnąć, a przy tym pozostawiają po sobie swędzące i bolesne ukąszenia? Nie musisz zamykać okien i z trudem łapać oddech w upalne dni. Wystarczy zainwestować w solidną moskitierę, dzięki której uwolnisz się od much, os, pszczół, komarów, ciem i innych irytujących intruzów. Jednocześnie będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem przez całą dobę! Podpowiadamy, jaki model wybrać.

 

Czym są moskitiery i dlaczego warto je stosować?

Swobodna cyrkulacja powietrza wewnątrz budynku pozwala utrzymać optymalny poziom wilgoci, wpływa na samopoczucie domowników oraz pomaga zadbać o czystość i świeżość w mieszkaniu. W sezonie letnim otwieranie okien jest wręcz niezbędne dla zdrowego i komfortowego snu. I tutaj pojawiają się pierwsze trudności, a mianowicie owady. Są potencjalnym roznosicielem bakterii, a nawet pasożytów. Powodują nieprzyjemne ukąszenia, a trzepot ich skrzydeł skutecznie uniemożliwia zaśniecie. Z pomocą przychodzą jednak moskitiery, czyli specjalne siatki montowane na oknach lub drzwiach balkonowych.

 

Nowoczesne moskitiery uniemożliwiają owadom przedostawanie się do wnętrza domu dzięki siatce o bardzo drobnych oczkach. Jednocześnie nie przyciemniają pomieszczeń ani nie zasłaniają widoków za oknem. Są o wiele bardziej estetycznym i higienicznym rozwiązaniem niż tradycyjne lepy na muchy czy toksyczne środki owadobójcze. Teraz możesz bez przeszkód uchylać drzwi i okna, nie martwiąc się o uciążliwą obecność komarów, much czy ciem.


Na jaką moskitierę warto się zdecydować?

Do najbardziej popularnych rodzajów moskitier należą proste modele wykonane z siaki z włókna szklanego. Równie skuteczne są moskitiery ramkowe z aluminium - wykazują odporność na działanie warunków atmosferycznych. W salonie Wentana znajdują się także modele drzwiowe, plisowane, rolowane oraz przesuwne. Wybór zależy od wielkości okien, miejsca montażu oraz indywidualnych potrzeb.

0
Feed

Zostaw komentarz