Rolety czy żaluzje, co wybrać? - wady i zalety.

Zależy nam, aby wystrój okien szedł w parze z niezawodną funkcjonalnością. Przy wyborze osłon powinniśmy więc kierować się względami praktycznymi oraz stylowym wykończeniem. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak również obiektów komercyjnych. Okazuje się, że ciekawym pomysłem na schludny wygląd jest zastosowanie rolet i żaluzji. Gwarantują komfort i wygodę, a także szybki montaż i łatwą obsługę. Które z tych rozwiązań wybrać, aby wzbogacić i ożywić wystrój? Mnogość wariantów do wyboru oraz bogata paleta odcieni daje niemal nieograniczony potencjał aranżacyjny.

 

Nowoczesne żaluzje fasadowe do Twojego domu

Poza czysto estetyczną funkcją, żaluzje zapewniają ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem, zapobiegają inwazji owadów oraz regulują dopływ naturalnego światła do wnętrza. W przypadku modeli fasadowych można dodatkowo liczyć na wygodną i łatwą obsługę. Prezentują się niezwykle stylowo. Mogą zostać wyposażone w profil wyciszający, a także napęd ręczny lub elektryczny. W zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników pozwalają na całkowite zaciemnienie. Solidnie wykonane pióra występują w kształcie litery C lub Z. Istnieje możliwość sterowania grupowego żaluzjami fasadowymi. Stanowią nowoczesny element wystroju budynku.


Rolety zewnętrzne - czy to dobre rozwiązanie?

W przypadku rolet zewnętrznych warto zdecydować się na jeden z następujących modeli:

  • rolety elewacyjne stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem; chronią przed zbyt dużym nasłonecznieniem; zapewniają znakomitą izolację termiczną i akustyczną,
  • rolety naokienne posiadają skrzynkę wykonaną z aluminium, a także prowadnice oraz pancerz; występują w wielu różnych wariantach; wykorzystywane są przy modernizacji starszych budynków,
  • rolety podtynkowe nie ingerują w konstrukcję nadproża, okien czy drzwi, dzięki czemu nie naruszają ich właściwości izolacyjnych.

Zastosowanie rolet zewnętrznych to sprawdzony sposób na ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, które może prowadzić do płowienia mebli oraz blaknięcia kolorów farb. Co więcej, pozwala regulować dopływ światła słonecznego - od pełnej jasności, po całkowite zaciemnienie.

0
Feed

Zostaw komentarz