Termoparapety zewnętrzne

Świadomość ekologiczna to nie tylko szereg codziennych wyborów takich jak mniejsze wytwarzanie śmieci, zmiany w diecie czy częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej.

 

To także zupełnie inne podejście do projektowania budynków, w ramach którego stawia się przede wszystkim na oszczędność energetyczną całej konstrukcji. Jednym z rozwiązań stosowanych w nowoczesnym budownictwie są parapety termiczne, które znacznie redukują straty ciepła w budynku. Ich montaż jest zalecany nie tylko ze względu na lepszy wpływ na środowisko – także Twój budżet zyskuje na tym, że wytworzone ciepło nie ucieka tak łatwo przez ściany budynku!

 

Dlaczego warto montować termoparapety?

Słabym punktem izolacji cieplnej w wielu budynkach są bardzo często spojenia, w których okno łączy się ze ścianą. To właśnie tamtędy ucieka większość wytworzonego ciepła, co z kolei przekłada się na wyższe koszty ogrzewania w sezonie. Jak zatem problem ten rozwiązują parapety termiczne? 

Ich skuteczność polega między innymi na wykorzystanym materiale, jakim jest polistyren ekstrudowany (tzw. Styrodur lub XPS). Dzięki temu dostępne w naszym sklepie produkty odznaczają się:

  • odpornością na wilgoć – zapobiega to zalęgnięciu się grzybów oraz pleśni w trudno dostępnych miejscach,
  • ponadprzeciętną wytrzymałością,
  • bardzo dobrą izolacją termiczną – wyfrezowana głowica sprawia, że znikają „mostki”, przez które ucieka większość nagromadzonego w mieszkaniu ciepła; rozwiązanie to ułatwia ponadto montaż okien,
  • szeroką gamą zastosowań – produkt może być zastosowany zarówno przy parapetach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

 

Zamawiając produkt, podaj nam wymiary jakich potrzebujesz, a my przytniemy całość zgodnie z Twoim życzeniem.

 

Kontakt

Twoje mieszkanie boryka się z wysokimi opłatami za ogrzewanie ze względu na użycie starej i nieefektywnej technologii? Zapraszamy do kontaktu mailowego oraz telefonicznego! Chętnie wyjaśnimy, co można zrobić w danej sytuacji i omówimy dokładnie warunki realizacji Twojego termoparapetu. Zachęcamy także do obserwowania nas w mediach społecznościowych!