Jakie okna do domu wybrać?

Okna stanowią jeden z najważniejszych elementów architektonicznych domów i mieszkań. To na ich rodzaj zwracamy szczególną uwagę podczas zakupu nieruchomości lub remontu budynku. Doświetlają wnętrza, chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zwiększają walory estetyczne obiektu. Producenci prześcigają się w coraz nowszych i ulepszonych rozwiązaniach. Sprawdź, czym się kierować wybierając okna do swojego domu.

 

Parametry okien – na co zwrócić uwagę?

 

Współczynnik przenikania ciepła U
To jedna z najistotniejszych wartości, która służy do określenia poziomu izolacji okna. Informuje, jaka ilość ciepła ucieka z budynku przez poszczególne elementy konstrukcyjne stolarki. Współczynnik wyraża się jednostką W/m2K. Im niższa jest wartość U, tym cieplejsze jest okno.


Okna dwuszybowe lub trzyszybowe
Stolarka dwuszybowa stała się już niemal standardem w branży budowlanej. Jednak to okna trzyszybowe zapewniają wyższy poziom izolacji. Przestrzenie między szybami wypełnia gaz szlachetny o znakomitych właściwościach termicznych. Eksperci polecają wykorzystanie argonu.


Izolacja akustyczna

Współczynnik izolacji akustycznej Rw wyrażany jest w decybelach (dB). Im wyższa jego wartość, tym lepsze właściwości izolacyjne okna. Przyjmuje się, że skuteczną redukcję hałasu dochodzącego z zewnątrz budynku zapewni stolarka o parametrach powyżej 40 dB.

Współczynnik przepuszczalności g
Współczynnik g wskazuje, jaka ilość światła naturalnego przenika do wnętrza domu. Standardowa jego wartość kształtuje się na poziomie 35-40%. Im wyższy wskaźnik, tym więcej energii słonecznej dociera do budynku.


Okna PCV Łódź - poznaj zalety nowoczesnej stolarki okiennej


Okna PCV, dostępne w szerokiej ofercie firmy Wentana, to najchętniej wybierany rodzaj stolarki wśród klientów z Łodzi. Sprawdzą się w domach jednorodzinnych, biurowcach oraz budynkach użyteczności publicznej. Wyróżniają się odpornością na pleść i korozję, wygodnym użytkowaniem oraz korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Wyposażone zostały w podwójny lub potrójny wzmocniony system uszczelek, które redukują hałas, chronią przed zimnem oraz izolują ciepło. Ponadto, okna PCV zachwycają nowoczesnym designem.

0
Feed

Zostaw komentarz